چهارشنبه, 18 تير 1399
  • ساعت : ۱۱:۵۲:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ 
  • کد خبر : ۱۹۳۲۲۴
مدیر کل اقتصادی و دارایی گیلان خبر داد:
واگذاری 2میلیون تومان سهام به هر كدملی

مدیركل امور اقتصادی ودارایی گیلان در برنامه مسیر توسعه شبکه باران ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹  اعلام كرد:  براساس فراخوان واگذاری پذیره‏‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم"، ۲ میلیون تومان سهام به هر کد ملی با ۲۰ درصد تخفیف را شامل می‌گردد.

در اجرای جزء (2) بند (الف) تبصره (2) قانون بودجه سال 1399 کل کشور و مصوبات هیأت محترم وزیران در این زمینه، وزارت امور اقتصادی و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، قصد دارد باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‏ های البرز و اتکایی امین را واگذار نماید، گفت: این امر از طریق پذیره‏ نویسی واحدهای سرمایه‏ گذاری صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" انجام خواهد شد و فرصت  مناسبی برای ورود همه جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری است که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد.

وی با بیان اینکه شروع پذیره‏ نویسی از تاریخ 14/2/1399 آغاز شده و پایان پذیره‏ نویسی 31/2/1399 خواهد بود، افزودپذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‏های بورس و سامانه‏ های آنلاین معاملاتی و درگاه‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏های منتخب و برای اشخاص فاقد کد معاملاتی (کد بورسی)، از طریق درگاه‏های غیرحضوری و حضوری بانک‏های منتخب صورت می‏ پذیرد.

وی گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هموطنان عزیز جز در موارد ضروری، از مراجعه حضوری به شعب بانک ها و کارگزاری ها جداً پرهیز نموده و پذیره نویسی را از طریق مراجعه غیرحضوری به کارگزاری ها و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری بانک ها انجام دهند.

متقاضیان دارای حساب در هریک از بانک‏های منتخب، می‌‏توانند از طریق مراجعه به درگاه‏ های غیرحضوری و حضوری بانک‏های عامل ذی‌ربط، نسبت به پذیره‏ نویسی واحدهای سرمایه‏ گذاری مزبور اقدام نموده و چنانچه متقاضی به درگاه های بانک منتخبی که در آن بانک، فاقد حساب است، مراجعه نماید، بانک ها مکلف به پذیرش وی و دریافت اطلاعات متقاضی می‌باشند.

وی اضافه کرد: اطلاعات مورد نیاز برای پذیره‏نویسی، اقلامی از جمله: نام، نام خانوادگی، شماره ملی،تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی و شماره تلفن همراه می‏باشد.

داشتن کد معاملاتی (کد بورسی) برای پذیره نویسی، الزامی نیست و متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از 2 ماه بعد از تخصیص، امکان‏پذیر است، می‏توانند به تدریج طی ماه‏های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد معاملاتی (کدبورسی) مطابق رویه‏ های شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام نمایند.

افرادی که کد بورسی ندارند، می‌توانند سهام دولت را از طریق مراجعه به ۹ بانک منتخب شامل بانک‌های بانک ملی، تجارت، صادرات، کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، قرض‌الحسنه مهر ایران، سپه و همچنین بانک های پارسیان و پاسارگاد پیگیری و اقدام نمایند، گفتنی است این بانک‌ها علاوه بر مراجعه حضوری، امکان پذیره‌نویسی غیرحضوری را هم برای مشتریانشان فراهم نموده‌اند و علاوه بر بانک‌های مذکور با بعضی اپلیکیشن‌ها مثل آپ هم امکان پذیره‌نویسی سهام دولت وجود دارد.

وی درباره خرید واحد‌های این صندوق هم گفت: متقاضیان برای خرید واحد‌های این صندوق می‌توانند از سامانه معاملات آنلاین کارگزاری‌ها استفاده کرده و در قسمت جست‌وجوی نماد، عبارت «دارا یکم» را وارد کنند و با توجه به اینکه این مرحله صرفاً پذیره‌نویسی است و متقاضیان برای تخصیص سهام و مشاهده آن در سبد خود، باید تا زمان پایان پذیره‌نویسی یا آخر اردیبهشت صبر نمایند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.7.4.0