يکشنبه, 18 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۰:۴۰:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ 
  • کد خبر : ۱۸۷۱۹۶
با ارائه پیشنهاداتی؛
طرح "صدور مجوزها در كمتر از ۲۰ روز" تبیین شد
طرح فرایند صدور مجوز فعالیت های اقتصادی در کمتر از ۲۰ روز تشریح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارائی گیلان، در نشست نهاد بازار سرمايه گذاري خارجي که ۱۱ آبان برگزار شد " طرح فرایند صدور مجوز فعالیت های اقتصادی در کمتر از 20 روز در کشور توسط مهندس احسانی مقدم مدیرعامل مجتمع فنی، مهندسی و پژوهشی احسان البرز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ابتدا با بیان اینکه موسسه فنی مهندسی پژوهشی احسان البرز ۱۴ سال سابقه فعالیت دارد اظهار کرد: طی این سالها تلاش شده که با شناسایی مشکلات و پتانسیل ها، راهکارهایی برای سرعت بخشی در امور مخالف سازمانها و ادارات ارائه شود‌.

احسانی مقدم افزود: انچه که مسلم است اینست که حمایت از تولید و فعالیت های اقتصادی با توجه به سرمایه عظیم انسانی با هماهنگی و ارائه مدیریتی کلان امکان پذیر است.

وی با اشاره به ارکان اجرایی که منجر به تحول کشور می شود گفت: تشکیل گروه تخصصی توانمند از بخش دولتی  و خصوصی، پتانسیل شناسی و اسیب شناسی با دانش روز و تبدیل به دستاورد، تعریف آیتم زمان و رصد کردن فعالیت‌ها توسط رسانه ها و اطلاع رسانی چهار رکن استراتژی کلان است که می تواند منحر به تغییر و تحول در امور کشور شود.

مدیرعامل مجتمع احسان البرز سپس به ارائه طرحی پیشنهادی پرداخت که با عمل به ان سرعت صدور مجوزها و فرایندهای مربوطه به طور قابل توحهی افزایش می یابد. وی با توضیح بخش های مختلف این طرح بیان کرد: هدف از ارائه این طرح، اصلاح وضع موجود است.

  احسانی مقدم تصریح کرد: ما میخواهیم با این طرح که قابلیت اجرایی دارد، ساختار صدور مجوزها را بدون هزینه اجرائی کنیم.

در بخش دوم این نشست پس از ارائه طرح پیشنهادی، معاون اداره کل  امور اقتصادی و دارایی گیلان با اشاره به نقش سازمان ها و دستگاه ها در طولانی شدن روند صدور مجوزها گفت: دستگاه هایی که متولی صدور مجوزها هستند خود را عاری از اشکال و اشتباه می دانند.‌نوروزی افزود:در حالیکه باید مشکلات و ایرادات شناخته و کشف شود و زمان مقاومت را در این روند حذف کرد.

احسانی مقدم با تایید این سخنان گفت: وقتی دستگاهی متولی صدور مجوز است تشکیل کار گروه های متعدد نیاز نیست.

موحدی از اداره کل راه و شهرسازی نیز در این بخش با بیان اینکه هم اکنون اجرای طرح هایی مانند سیماک سبب افزایش سرعت صدور مجوزها شده اظهار کرد: با اینهمه باید توجه داشت که دستگاه ها مجری قوانینی هستند خود وضع نکرده اند و پیشنهادات ارائه شده به مجریان قانون برنمی گردد.

احمدزاده نماینده اداره کل حفاظت از محیط زیست نیز در این بخش با اشاره به قوانین و مقررات جدیدی که وضع شده گفت: طرحی قابلیت اجرا دارد که به روز باشد در حالیکه موارد ارائه شده که با ضوابط جدید در مغایرت قرار دارد.

بهزاد خنده زمین سرمایه گذار مجتمع گردشگری در تالش نیز در بخش پرسش و پاسخ با انتقاد از برخی ایراداتی که بر سر راه سرمایه گذاران توسط دستگاه های دولتی گذاشته می شود گفت: متاسفانه در کارگروه هایی که تشکیل می شود، کارشناسانی حضور پیدا می کنند که گاهی از قوانین اطلاعی ندارند یا از پیشینه فعالیت سازمان خود در مورد پرونده ها اطلاعاتی ندارند.

کازرونی منفرد از جهاد کشاورزی استان در این بخش با بیان اینکه راهکارها باید گره گشا و شفاف باشد گفت: هم اکنون در حوزه کشاورزی، حداقل زمان صدور مجوزها به ۲۱ روز رسیده و فرایندهای فوق در جهاد کشاورزی استان از سرعت خوبی برخوردار است.

پرهیزکار از سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز در این بخش با اشاره به وظایق قانونی دستگاه ها اظهار کرد: نمی توان در فرایندها بخشنامه ها را نادیده گرفت.

امتیاز :  ۳.۳۳ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0