يکشنبه, 18 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۲:۳۱:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ 
  • کد خبر : ۱۸۶۱۶۲
معاون اداره کل فنی و حرفه ای:
كمبود سخت افزارها و تغییر نگرش به سمت هوشمندسازی از چالش های توسعه اقتصاد هوشمند در كشور است
معاون مرکز مهارت های پیشرفته اداره کل فنی و حرفه ای گیلان گفت: گیلان و کشور از لحاظ نیروی انسانی خلاق و هوشمند هیچ کمبودی ندارد ولی به تامین سخت افزار به شدت نیازمندیم.

.به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی گیلان، به دنبال سلسله نشست های مرکز خدمات سرمایه گذاری با محوریت مباحث اقتصاد هوشمند، نشست " بررسی و تجزیه و تحلیل سیستم های نظارتی و هوشمندسازی 2019 " در نخستین شنبه پاییز امسال برگزار شد.

معاون مرکز مهارت های پیشرفته اداره کل فنی و حرفه ای در این نشست با پخش فیلم هایی از چگونگی عملکرد کشورهایی مانند چین در استفاده از تکنولوژی هوشمند اظهار کرد: هوشمندسازی بدون پردازش تصویر امکانپذیر نیست.

صبوری آزاد با ارائه تعریفی از پردازش تصویر گفت: پردازش تصویر روشی برای تبدیل یک تصویر به شکل دیجیتال و انجام برخی عملیات بر روی آن است.

وی با اشاره به کارکردهای پردازش تصویر افزود: این تکنولوژی می تواند در بسیاری از امور از جمله نظم بخشی به ورود و خروج ادارات، ورزشگاهها و فروشگاه های بزرگ کمک کند به طوری که از این روش در علوم مهندسی و علوم کامپیوتر استفاده های بسیاری در دنیا می شود.

معاون مرکز مهارت های پیشرفته اداره کل فنی و حرفه ای گیلان با ارائه مصادیقی از بهره مندی کشورهای مختلف از هوشمندسازی و پردازش تصاویر گفت: هم اکنون در کشورهایی مثل چین، انگلستان و استرالیا در حوزه های مختلف از پردازش تصاویر به طور کامل استفاده می شود و کشور ما نیز ناگزیر به رفتن در این مسیر است.

صبوری آزاد تصریح کرد: در کشور از لحاظ نیروهای انسانی جوان خلاق هیچ کمبودی نداریم بلکه کمبود سخت افزار است که در کشورمان وجود دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از نیروهای جوان گیلان هم اکنون در المپیادهای جهانی مهارت، دارای مدال و رتبه های برتر هستند که می توان با استفاده از دانش و مهارت انها در حوزه هوشمندسازی گام های بزرگی برداشت اما مطمئنا در این مسیر به تغییر نگرش مدیران و اعتماد به جوانان و بهره مندی از سخت افزارها نیاز داریم.

وی سپس با همراهی همکارانش به ازمایشی از اپلیکیشن هایی که با کمک پردازش تصویر کار می کنند پرداخت.

در بخش دوم این نشست که به پرسش و پاسخ اختصاص یافت، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان با بیان اینکه باید بتوان از ابزارهای هوشمند در اقتصاد هوشمند استفاده کرد، گفت: باید در استان به سمتی برویم که از ابزارهای هوشمند برای اقتصاد بهره ببریم. معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی نیز در این بخش با اشاره به تلاش نهادهای صنعتی مثل واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی برای ارتقای بهره وری این پرسش را مطرح کرد که چشم انداز اداره کل فنی و حرفه ای برای توسعه بکارگیری تکنولوژی پردازش هوشمند چیست و حوزه دسترسی آن چقدر است؟  نوروزی افزود : برای ارتقای بهره وری از طریق هوشمندسازی چه برنامه ای دارید؟

 در پاسخ به وی، صبوری آزاد گفت: در حال حاضر در استان به دنبال اسیب شناسی هستیم و این موضوع که به صورت تیمی کارکردن هنوز در کشور ما و به ویژه در گیلان تعریف شده نیست. وی ادامه داد: بزرگترین هدف اداره کل فنی و حرفه ای تولید محتوا است و چشم انداز ما اینست که بتوانیم با ساختن تیم های مختلف از نیروهای نخبه علاوه بر اموزش، اشتغالزایی را نیز رقم بزنیم. معاون اداره کل فنی و حرفه ای تاکید کرد: باید با تغییر نگرش به سمت فراهم کردن دیتابیس برویم و این مهم در ابتدا با تغییر نگرش رخ می دهد.

وی همچنین در پاسخ به موحدی نماینده راه و شهرسازی که درباره ی به روز کردن سخت افزارهای موجود در کشور سوال پرسید گفت: سازمان فنی و حرفه ای در حوزه ی مالی بسیار ضعیف است و باید بپذیریم که اقتصاد ضعیف مشکل کشور ماست و مطمئنا برای رسیدن به دیتابیس ها که می توانند بسیاری حوادث را در سطح کشور کاهش دهند به تامین زیرساخت ها و بهبود سخت افزارها نیازمند هستیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0