يکشنبه, 18 خرداد 1399
  • ساعت : ۷:۵۴:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ 
  • کد خبر : ۱۸۵۱۴۴
با حضور حجت الاسلام و المسلمین ثقفی مشاور مقام عالی وزارت در امور ایثار گران تشکیل شد:
جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان ، جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ثقفی مشاور مقام عالی وزارت در امور ایثارگران ، مولائی پور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی، پاکاری مدیر کل بنیاد شهید استان و مدیران کل دستگاه های تابعه و بانکهای استان در محل اداره کل امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه منصور مولایی پور رئیس شورای هماهنگی مدیران استانی وزارت متبوع در استان ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) گفت: جلسات شورای هماهنگی مدیران استانی از جلسات مهم جهت هم اندیشی و رفع موانع و مشکلات موجود دستگاههای تابعه وزارت متبوع در استان می باشد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان هدف از تشکیل این جلسه را پی گیری در خصوص بررسی مسائل و مشکلات ایثارگران برشمرد و و گفت: این اداره کل ضمن حمایت از تصویب قوانین رفاهی و درمانی برای ایثارگران تمام تلاش خود را در حوزه کاری ایثارگران و اجرای قوانین رفاهی انجام می دهد تا گوشه‌ای از زحمات این قشر بی ادعا و ایثارگر را جبران نماید.                                                                                           

وی بر استمرار این جلسات جهت رفع موانع و تسهیل امور ایثارگران تاکید کرد.

پاکاری مدیر کل بنیاد شهید استان با ارائه گزارش اقدامات انجام شده در سال های گذشته گفت: ارتباطات خوب در سطح دستگاههای اجرایی استان برای حل مشکلات ایثارگران وجود دارد و عمده مشکل در بحث اشتغال و هزینه های درمان ایثارگران می باشد.

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی بحث ماده 48 در خصوص بکارگیری و اشتغال فززند ایثارگر به جای پدر می باشد و می بایست این مشکل مرتفع تا دلواپسی و نگرانی ایثارگران عزیز کشور و استان حل گردد.                                                                                                                                                    

حجت الاسلام و المسلمین ثقفی مشاور مقام عالی وزارت در امور ایثار گران ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین (ع) بیان داشت: فرهنگ ایثار و شهادت فرهنگ بسیار والایی است که بر گرفته از الگوی رفتاری و اخلاقی ائمه اطهار بوده و معصومین اسوه ایثار و شهادت هستند.                                                                                                                                              

  وی بر ضرورت انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های جوان‌تر تاکید و خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با اتکا به همین فرهنگ نورانی است که امروز به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است لذا باید راه شهدا را که جان خود را برای حفظ اسلام و انقلاب فدا کردند ادامه داد.

مشاور مقام عالی وزارت در امور ایثار گران سرکشی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران را وظیفه مسئولان دانست و گفت این کار برای جلب رضایت خدا و شهدا که جانشان را در راه دفاع از میهن گذاشتند انجام می شود.

وی توجه خاص به ایثارگران و جانبازان عزیز را عبادت و تکلیف دانست، چراکه آنها برای توحید ودر راه خدای متعال با دشمان خدا جنگیدند  و امروز بی توجهی به این عزیزان گناهی بزرگ به شمار می آید.               

وی افزود: خانواده های ایثارگران با صبر و استقامت شان همواره در کنار مسئولان حافظ ارزش های انقلاب اسلامی ایران هستند.

حجت الاسلام و المسلمین ثقفی ادامه داد: اکنون بزرگترین وظیفه مسولین و ملت حفظ آثار دفاع مقدس و نشرفرهنگ ایثار و شهادت است، چراکه اگرهمین فرهنگ ایثار نبود کشور در مواقع بروز بحران،با چالش و مشکلات اساسی روبرو بود.                                                                                                

وي با اشاره به اهميت اخلاص در عمل بيان كرد: ما بايد همواره در انجام همه امور خالصانه عمل كنيم همان گونه كه شهداي انقلاب و جنگ تحميلي خالصانه جانفشاني کردند و حركت ما به سمت و سوي منويات رهبر معظم انقلاب، و نظام جمهوري اسلامي ايران باشد و مقام معظم رهبري تاكيدشان بر اين بوده است كه ايثارگران بايد در صف مقدم باشند و تكريم از ايثارگران سرلوحه كارها باشد.

مشاور مقام عالی وزارت در امور ایثار گران ضمن ارائه گزارشی از اقدامات وزارت متبوع، خدمت به ایثارگران و خانواده های معززشان را از اولویت های کاری این وزارتخانه برشمرد و سپس مواردی را از خاطرات و زحمات و جانفشانی ایثارگران عزیز در دوران دفاع مقدس بیان نمودند و از زحمات کلیه عزیزان در رسیدگی به امور خانواده های محترم ایثارگر ،تقدیر و تشکر نمود.

ایشان با بیان مسائل اخلاقی وسیره حضرت امام حسین (ع)وائمه اطهار ،از کلیه ایثارگران محترم تقاضا نمود که در راستای اهداف سازمانی بیشتر از سایر اشخاص ،تلاش و همراهی نمایند چرا که همگی از وارثان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.                                                                          

 

                                                                       

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0