1396/11/8 يكشنبه

چایکار نمونه کشور:

بکارگیری تکنولوژی روز دنیا در ارتقای کیفیت چای تاثیر بسزایی دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارائی گیلان، در آخرین نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان گیلان در دیماه با موضوع محوری «تبیین ظرفیت‌های 10 خوشه‌ صنعتی استان گیلان»، چایکار نمونه کشور به بررسی راهکارهای موفقیت چایکاری در استان و همینطور بیان مشکلاتی که صنعت چای کشور با آن رو به رو است، پرداخت.
محمدحسین یاسینی در این نشست با اشاره به چایکاری در کشورهایی مثل هندوستان و کنیا، تصاویری از احیا و بهسازی اراضی چایکاری پخش کرد و اهمیت رسیدگی به باغات را مدنظر قرار داد.
وی اظهار کرد: احیای باغات که از چند سال اخیر به طور جدی مدنظر قرار گرفته به همراه بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا برای چیدن برگ ها به همراه توجه تمام وقت و رسیدگی به باغات از عوامل موفقیت در تولید و برداشت چای باکیفیت از باغات است.
چایکار نمونه کشور با بیان اینکه هم اکنون در دنیا کشاورزی با بهره گیری از تکنولوژی به صرفه است افزود: نمی توان بدون استفاده از تکنولوژی چایکاری را موفق دانست زیرا بهره مندی از دستگاه ها در آبیاری و همینطور کیفیت چای تاثیر مستقیم دارد.
یاسینی با تاکید بر هزینه بالای خرید دستگاه ها برای چایکاران گفت: خرید دستگاه ها برای چایکاران چندین میلیون تومان است در حالیکه درامدی که برای چایکار در طول یک سال باقی می ماند اندک است.
وی با تاکید بر تغییر سیاست های دولت نسبت به چایکاری بیان کرد: خرید تضمینی برگ سبز از سوی دولت نیز سیاستی اشتباه است زیرا عملا زمانی که چایکار زحمت می کشد تا بتواند به دستمزد خود برسد فاصله بسیار طولانی طی می کند.
چایکار نمونه کشور تشکیل صندوق توسعه چای را اقدامی مطلوب عنوان کرد اما گفت: این اقدام اگرچه مثبت است اما کافی نیست و باید حمایت های بیشتری از چایکاران صورت گیرد تا چایکار بتواند برای احیا و همینطور ورود تکنولوژی به باغات از عهده هزینه ها برآید.
یاسینی تصریح کرد: علاوه بر این، چایکاران باید اولویت خود را کشاورزی و چایکاری بدانند و با تمرکز بر روی فعالیت خود نسبت به کشاورزی تمام همت خود را در طول سال نشان دهند.
پیشنهاد وی برای بهبود درامد چایکاران از باغات نیز، کاشتن درختان توت در حاشیه باغات بود که درباره آن افزود: این اقدام در گذشته از سوی کشاورزان انجام می شد و برای چایکاران درامدی نیز از فروش برگ درختان توت به دست می آمد.همچنین ورود دام در باغات نیز می تواند برای درآمدزایی چایکاران مفید باشد.
در ادامه این نشست، رئیس ایستگاه تحقیقات چای فشالم فومن نیز با بیان اینکه در غرب استان گیلان، 5 هزار هکتار باغ چای وجود دارد گفت: 70 تا 80 درصد باغات چای در دست خرده مالکان است.
علی نقی پور با اشاره به تلاش منحصر به فرد چایکار نمونه کشور در احیا و بهره برداری از باغات چای افزود: هم اکنون عمر بوته های چای کشور به طور میانگین 50 سال است و باید در آینده نزدیک نسبت به جایگزینی بوته ها اقدامات اساسی در سطح باغات صورت گیرد.
وی همچنین با تائید هزینه های بالای تامین دستگاه ها و ماشین آلات موردنیاز برای هرس باغات و ..اظهار کرد: در این حوزه به دنبال سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم تا با واردات این ماشین آلات، تکنولوزی روز دنیا را برای باغات چای به ارمغان بیاورند تا بتوان چای مرغوب و باکیفیت از باغات به دست آورد.
رئیس ایستگاه تحقیقات چای فشالم فومن سپس به سالم بودن چای ایران پرداخت و افزود: مزیت اصلی چای تولید باغات کشور سالم بودن آن است زیرا از هیچگونه سمی در باغات استفاده نمی شود و همین ویژگی می تواند به یکی از مزیت های برتری این چای در بازارهای جهانی تبدیل شود به طوری که ذائقه مشتریان در سطح دنیا نیز به سمت محصولات سالم و ارگانیک است.
نقی پور تاکید کرد: مطمئنا ورود سرمایه گذاران در بخش های مختلف صنعت چای می تواند برتری های چای ایران را در سطح دنیا بهتر نشان داده و باعث شود این محصول سالم در رقابت با چای کشورهای دیگر از جمله چای هندوستان برتری یابد.
در پایان این نشست نیز هر یک از حضار با ارائه نقطه نظرات خود به بررسی احیای صنعت چای و چگونگی سرمایه گذاری بر روی آن پرداختند.
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
^